Jdi na obsah Jdi na menu
 


Torrevieja

3. 3. 2014

V Torrevieja jsem strávila docela hodně času a toto městečko mi opravdu přirostlo k srdci. První z barů, který jsem navštívila byl bar 222. Je to nejstarší pizzerie v Torrevieja a postupem času jsem sem začala chodit pravidelně a stala se jednou z mých oblíbených :) můžete si tu dát i hamburgera, zmrzlinu, hodně jsem chodila na večeři (na pizzu, těstoviny). Úplně poprvé jsem tento bar (či pizzerii, chcete-li) navštívila když jsem byla poprvé v Torrevieja a dala jsem si salát. Pamatuji si, že jsem úplně poprvé ochutnala krevety a už nikdy jsem nejedla lepší. Se sestrou jsme také chodili na diskotéku v 222, která byla ale minulý rok uzavřena.

Za 222 je skalnaté pobřeží Arrecife, kde o prázdninách také ráda trávím volný čas. Hodně se zde rybaří, chytají tam i kraby v malých zátokách. Nejkrásnější jsou tyto zátoky při západu slunce. Celkově je moře a koupání v Torrevieja skvělé, ale na pár místech jsou ostré kameny, o které jsem si, když jsem byla poprvé v moři, pořezala nohu, proto už na tyto místa nechodím :) za zmínku stojí určitě sochy z písku na pláži Locos a Cura, když jsem je viděla poprvé, nemohla jsem uvěřit, že lidé jsou schopni něco tak krásného vytvořit z písku :)

Jednou jsem navštívila aquapark, který je přímo v Torrevieja. V posledních letech přibylo více atrakcí a park je zcela zrekonstruovaný, jen jsem se tam po rekonstrukci zatím nedostala, ale plánuji to na příští rok. Rozhodně stojí za návštěvu.

Dalším skvělým výletem jsou nedaleké Salinas, tedy slaná jezera. Vyváží se odtud sůl, především do Německa. Voda je růžová, kvůli soli, kterou obsahuje a je vhodná především pro lidi, kteří mají kožní nemoci, například lupenku, dělají se zde také bahenní zábaly. Můžete si odnést kus soli na památku, já jich mám doma hned několik a taky jsem pár kousků věnovala známým :) Jezdím sem hrozně ráda a namáčím si alespoň nohy, musím říct, že je to vážně skvělé.

Jednou týdně se v Torrevieja uskutečňuje mercadillo. Jsou to stánky, které jsou rozmístěné podél několika ulic, když trh chcete projít opravdu celý, zabere vám to minimálně tři hodiny. Dá se tu sehnat snad úplně všechno :) ovoce, zelenina, oblečení, plavky, kuchyňské potřeby... Když přijedu za sestrou na prázdniny, alespoň jednou musím na mercadillo zajít a nenechám si to utéct. Stojí to za to.

Přikládám fotky z Torrevieja, můžete si prohlédnout místa, o kterých jsem zde psala.
 

Náhledy fotografií ze složky Torrevieja

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář