Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsem se odstěhovala do Španělska

17. 9. 2014

Bylo to v době, kdy jsem končila vysokou školu a marně jsem hledala práci. Tehdy se mi naskytla příležitost odletět pracovně do zahraničí. Letěla jsem tam se svou známou, která ve Španělsku, ve městě Torrevieja, už nějaký čas žila a bydlela jsem u ní. Bohužel, po pár měsících jsem se musela odstěhovat a hledat si pronájem. Jelikož jsem měla stěží na jídlo a platit si celý nájem sama bylo naprosto nemožné, rozhodla jsem se, že se vrátím domů.

Už jsem si pomalu začala balit kufry, ale kamarádka nechtěla, abych odjela zpátky, proto mi sehnala skvělý pronájem se spolubydlící, který jsem si mohla dovolit, a tak jsem v Torrevieja zatím zůstala. Asi za rok jsem z rodinných důvodů na nějaký čas odjela domů, ale do Torrevieja jsem se stejně vrátila...

Ve 27 letech jsem se provdala za muže z České republiky, kterého jsem potkala právě v Torrevieja. Nějaký čas jsme bydleli u něj na bytě, ale protože rok po svatbě přišla naše holčička, chtěli jsme si najít něco většího. Přemýšleli jsme i o rodinných domech, ale stále jsme zůstávali při zemi a zaměřovali se raději na levné, ale větší byty. To byste nevěřili, co nám dalo práce sehnat si dobrého realitního agenta... I když dnes mluvíme oba docela slušně španělsky, tehdy před třemi roky jsme uměli jen základní gramatiku. Domluvit se s makléřem, i anglicky, bylo dost náročné. Měli jsme ale obrovské štěstí :)  už zmiňovaná kamarádka nám dala kontakt na opravdu skvělou realitní kancelář. Jedna z agentek, Lucie, je češka, takže jsme všechno vyřizovali v češtině a byli jsme naprosto spokojení!

Tato realitka nám dala na výběr z mnoha nemovitostí. I když jsme z počátku chtěli byt, protože dům jsme si opravdu nemohli dovolit, Lucka nám našla nádherný domeček za skvělou cenu. S manželem jsme dali dohromady našetřené peníze a na zbytek jsme si vzali hypotéku. Dům jsme koupili. Bydlíme v městečku Calpe a občas si zajedeme do Torrevieja, navštívit kamarádku a zavzpomínat. Neměnila bych :)  jsem opravdu šťastná - dnes mám život, který by mi mohlo závidět spoustu lidí. Život, který jsem si vždycky přála :)